MÜŞTERİ GİRİŞİ DEMO TALEBİ

Civil: Nebim V3 fastPay Mobil Ödeme Entegrasyonu ile Müşterilerimize Temassız Mobil Ödeme Kolaylığı Yaşatıyoruz

Türkiye’nin önde gelen çocuk ürünleri markası Civil Nebim V3 ile yeni projeler geliştirmeye devam ediyor. Civil IT Müdürü Abdülaziz Akyol Nebim V3 fastPay Mobil Ödeme Entegrasyonu projesiyle ilgili görüşlerini paylaştı.

Firmanızdan kısaca bahsedebilir misiniz?

“Civil mağazacılık yaklaşık 25 yıldır çocuk ürünleri üzerine faaliyet gösteren Türkiye’nin önde gelen firmalarından biri. Elektronik eşyalardan oyuncak gruplarına ve tekstil ürünlerine kadar 0-14 yaş çocuklara dair her şeyi bulabileceğiniz perakende sektöründe hizmet veren bir firmayız. Yurt içi ve yurt dışı olmak üzere yaklaşık 70’ in üzerinde mağazamız var. Sadece Türkiye’de faaliyet göstermiyor, yaklaşık 2-3 yıldır çok ciddi anlamda yurt dışına operasyon yapıp orada da mağazalaşmaya devam ediyoruz. Şu anda bünyemizde 650’ye yakın da marka barındıran bir firmayız. 42 bin’in üzerinde de ürün çeşidi olan ürünler ile müşterilerimize hizmet veriyoruz.”

Nebim V3 fastPay Mobil Ödeme Entegrasyonu uygulaması ile süreci nasıl yönetiyorsunuz? İşleyişten biraz bahsedebilir misiniz?

“Bu proje pandemi sürecinde gerçekleştirdiğimiz bir proje. Uygulama ve entegrasyonumuz Nebim ve Denizbank tarafında çok güzel gerçekleşti. Entegrasyon çok basit, çok sade ve çok işlevseldi. Canlıya alırken çok fazla efor sarf etmedik. Bu pandemi süresinde biliyorsunuz ki insanların sağlık problemleri, çalışma koşulları gibi durumlarda efor çok değerliydi. Çok fazla efor sarf etmeden böyle güzel bir projeyi gerçekleştirmek bizim için çok güzel oldu. Bizim gibi birçok firmada çok fazla efor sarf etmeden, Denizbank ve Nebim V3 fatsPay Mobil Ödeme entegrasyonunu çok kısa sürede gerçekleştirebilir. Çok kısa vadede 400’den fazla mağazada kasa sistemleri ile entegrasyonu sağlanarak müşterilerimize üçüncü bir ödeme şekli olan, tamamen temassız kare barkod üzerinden ödeme şekli seçeneği sunduk. Bu sürecin sonuncunda Denizbank’la da ortak bir kampanaya yapabilir hale geldik.”

Bu projeyi fiili kullanıma alırken yaşadığınız deneyimlere göre önerilerinizi bizimle paylaşabilir misiniz?

“Aslında bizim için yeni bir süreçti, çünkü yeni bir ödeme aracıydı. Kasalarda müşterilerimize nakit mi kredi kartı mı sorusunun yanında üçüncü bir soru daha sormaya başladık. Bu da fastPay’den ödeme yapmak istiyor musunuz sorusuydu. İlk olarak 2019 yılında bu entegrasyonla ilgili gerekli çalışmalarımızı bitirdiğimizde pilot mağazalarımızda denemeye başladık. Yaklaşık olarak 4-5 kasada bir iki mağaza ile başladık. Şu an itibari ile tüm mağazalarımızda 400’den fazla ödeme noktası ile Nebim V3 fastPay Mobil Ödeme entegrasyonu tamamlanarak tüm müşterilerimizin yeni bir ödeme aracı ile ödeme yapabilmelerini sağladık. Bu birçok alanda bu tür dijital finansal araçları kullanmamız firmamıza çok büyük katkılar sağladı. Özellikle pandemi döneminde bunun etkisi çok fazla görüldü.”

Uygulamanın sağladığı en önemli faydalar nelerdir?

“Bu tür uygulamaların pandemi döneminde zirve yaptığını düşünüyorum.  Çünkü bunun en büyük faydalarından biri pandemi döneminde hijyen koşulları altında temassız ödeme şekillerini kullanabilmek. Kredi kartı ve nakit ödeme araçlarının kullanımında 2019 yılına kıyasla çok ciddi farklar olduğunu görüyoruz. Finansal kuruluşlar zaten bununla ilgili analizler çıkartıyor. Burada en çarpıcı durum, 2019 yılında her 10 satıştan biri temassızmış, pandemi döneminde her iki satıştan biri temassız. Bu şu demek oluyor; pandemi dönemi bugünden itibaren ödeme kanallarının tamamen temassız ve dijital ortamda yapılma alışkanlığını kazandırdı ve bu durumun bu şekilde devam etmesini de öngörüyoruz. Finansal kuruluşlar da bu konuda çok ciddi kazanımlar sağlıyor. Özellikle 2015 yılından sonra tamamen dijitalleşme adına merkez bankası içerisinde kurulan bazı birimler var. Son zamanlarda 2015’ten bu zamana kadar da fastPay ve diğer türevleri ile cüzdan uygulamalarının çok ciddi arttığını görüyoruz ve bu gelişmenin çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Bizim tarafta önemli olan, geleceğe dönük olarak farklı ödeme kanallarını bizim ERP’mize entegre edilebilir olması. Burada da Nebim’in vizyonu devreye giriyor. fastPay uygulamasının entegrasyonu ile beraber sadece kredi kartı ve nakitten ziyade geleceğe dönük olarak QR barkod gibi ödeme şekilleri ile farklı ödeme şekillerinin entegrasyonlarını sağlamış olacağız.”

Demo Talebi

Nebim yazılımları hakkında daha fazla bilgi almak için demo talebinde bulunun.

Demo Talebinde Bulunun

Paylaş

Facebook Twitter Google Pinterest Whatsapp Email