MÜŞTERİ GİRİŞİ DEMO TALEBİ

Evdiz: Nebim V3 ile Tüm Taksitli Satış Süreçlerimizi Verimli Bir Şekilde Yönetebiliyoruz

1994 yılından bu yana Türkiye’nin önemli taksitli satış yapan firmalarından olan Evdiz tüm iş süreçlerini Nebim V3 ERP ile yönetiyor. Evdiz Genel Müdürü Oğuzhan Günday, Nebim V3 ERP geçiş projesi ve Nebim V3’ün sağladığı faydalar hakkında görüşlerini paylaştı.

Firmanızdan kısaca bahsedebilir misiniz?

“Şirketimiz 1994 yılında Bursa’da ilk şubesini açarak kuruldu. Şu anda yaklaşık 28 bin kapalı metrekarede Türkiye’nin çeşitli illerinde taksitli alışveriş imkânı sunan 20 şubeli bir şirketiz. Ev ihtiyacı olan tüm tüketicilere hizmet sunuyoruz.”     

Nebim V3 ile süreçlerinizi nasıl yönetiyorsunuz, işleyişi anlatabilir misiniz?

“Aslında bu serüven çok eskiye dayanıyor. Bizler 1994 yılında kurulduğumuzdan beri senetli alışveriş hizmeti sunuyoruz. Hikayemiz de Sivas’ta ufak bir köyden çıkan hikâye. Halı ve kilimi senetle Türkiye’nin çeşitli yerlerine dağıtan bir ailenin torunlarıyız. Böylece biz senetle insanlara taksit yaparak ürün almanın, evlerindeki ihtiyaçları gidermenin kolaylıklarını sunmaya çalışıyoruz. Burada da Nebim’in ilk versiyon olan Cobol, sonrasında Winner ve şimdi de Nebim V3 olmak üzere 20 yıldır Nebim ile çalışıyoruz. Nebim V3’ü tercih etmemizin sebebi, bu kadar uzun yıldır taksitli alışverişte uzman olması diyebilirim. Süreçlerimizi, satın alma, satış, lojistik ve sevkiyat, tahsilat ve tahsilat sonrası ve finansta yaptığımız ödeme işlemleri şeklinde yönetiyoruz. Bu konularda her bir birimde Nebim V3 bizim sıkıntılarımıza çözüm oluyor diyebiliriz. Artık ticaretin dinamikleri değişiyor, teknoloji gelişiyor ve Nebim V3’te buna kendini adapte etmiş durumda. Öte yandan e-Arşiv, e-Fatura gibi e-Dönüşüm süreçleri de hızlandı. Nebim V3 bu konularda bize çok destek oluyor ve bize katmış olduğu birçok kolaylık ve fayda var.”

Projeyi fiili kullanıma alırken yaşadığınız deneyimlere göre önerilerinizi bizimle paylaşır mısınız?

“Gerçekten geçiş çok zor bir işlem. Bir programı bırakıp başka bir programa 500 kişilik bir ekiple geçmek gerçekten çok zor ama biz Nebim ile bunu sancısız bir şekilde hallettik. Açıkçası şirket olarak korkularımız vardı. Ben çok korkarak yaklaştım çünkü program değiştirmek çok zor geldi. Daha öncesinde yaptığımız birçok yazılımımız vardı birçok özel uyarlamamız vardı ancak Nebim V3 ile birlikte ekip bizi öyle bir domine etti ki 1,5-2 aylık kısa bir sürede projeyi hayata geçirdik ve kendi hazırlıklarımızla birlikte bir yıl gibi bir sürede tamamen geçiş yaptık diyebilirim.  Program değiştirme noktasında birçok şirket ile görüşebiliyorsunuz ve size eğitim verdikten sonra hemen geçiş yapacağını söylüyor ama biz Nebim ile Nebim V3 ERP geçişinde şöyle bir şey yaptık; Bir otelde tüm personelimize yaklaşık otuz kişilik ekipler halinde hem seminer verdik hem de o seminerlerden sonra Nebim ekibi tarafından arkadaşlarımıza sınav yapıldı. Sınavdan geçer not alamayan kişilerin Evdiz’de devam edemeyeceğini söyledik. Nebim ekipleri gerçekten bu süreci de çok iyi yönettiler. Bizlere çok katkısı oldu bu yöntemin. Gerçekten insanlar Nebim V3’ü bilmesi gerektiğini ve Evdiz’de çalışmak istiyorsa programı öğrenmesi gerektiğini anladı. Burada da sizlere çok teşekkür ediyorum. İyi çalışılmış bir şemaydı. Bu sayede çok sıkıntısız bir geçiş yaptık.Her program geçişinden sonra illa ki ufak tefek aksaklılar olabiliyor ancak burada en önemli nokta şudur ki ben buna inanıyorum, aradığınızda sizin karşınızda bir muhatap var ise anında gelip çözüm üretebiliyor ise o zaman sadece arkanıza yaslanıp gaza basmak kalıyor. Bizler de şu anda Evdiz olarak Nebim’e ve ekibine güveniyoruz.”

Nebim V3’ün sağladığı en önemli faydalar nelerdir?

“Biz daha önce Nebim Winner kullanıyorduk ve Winner’dan Nebim V3’e geçiş yaptık. Bu geçişi yaparken yenilikleri sorduk öncelikle. Bizim için Winner’ın yapamadıklarını yapabiliyor olması çok önemliydi.

Ayrıca değişen ticaret dinamikleri ile beraber e-Fatura, e-Arşiv gibi birçok noktada Nebim V3’ün daha hazır ve dinamik bir program olduğu gördük. Tabi bize sunduğu en büyük faydalar arasında e-Dönüşüm sürecindeki çevikliği diyebilirim. Mevzuata bağlı mecburiyetlerden doğan yükümlülüklerimizi Nebim V3 ile sıkıntısız bir şekilde geçtik. Biz e-Defter, e-Arşiv, E-Fatura, e-İrsaliye bölümlerini sıkıntısız bir şekilde hallederek yolumuza devam etmiş olduk.

Ayrıca satın alma ve satış raporları kısmında Nebim V3’ün bize sunmuş olduğu Veri Ambarı uygulaması var. Veri Ambarı’nda istediğiniz raporu istediğiniz şekilde hazırlayabiliyorsunuz. Bu inanılmaz keyif verici bir sistem. Herkesin rapor alma isteği ve şekli farklı ve Veri Ambarı’nda da herkes bunu istediği şekilde görebiliyor. Mağaza kasalarında kullanılan Nebim V3 POS ekranlarının dokunmatik olması ve temalarının farklı olmasından dolayı kasiyerlerde daha keyifli programı kullanabiliyorlar.”

Gelecek planlarınızdan bahsedebilir misiniz?

“Biliyorsunuz Taksitli Satış Asistanı programını beraber yürütmüştük. Bizim mağazalarımızdan da veri toplamıştık. Çok büyük firmalarda satıcının elindeki ekranlar ile kasaya gitmeden satışı satış anında bitirmeyi görüyorduk. Biz bunu Nebim V3 ile kendi mağazalarımızda nasıl yaparız diye denedik ve gerçekten çok başarılı olacağına inanıyorum. Bu sistemler satıcılarımız ellerindeki cihazlar ile elektronik reyon fişi düzenleyerek satışı satış anında yapacak, bilgi işlemden sadece evrak dökümü ve evrak imzalama işi kalacak. Buda aradaki bilgi işlem yükünü ve zaman kaybını önlemiş olacak. Hataların önüne geçmiş olacak. Ben çok başarılı olacağına inanıyorum. 

Bir de Nebim V3 Online Taksit Tahsilat uygulaması ile pandemi sürecinde gerçekten çok zarar görebileceğimiz bir noktada evlerinden çıkıp mağazalarımıza gitmek istemeyen müşterilerimizin taksit tahsilatlarını online olarak yapabildik. İnsanlar mağazaya gelemiyordu, ödeme yapamıyordu, karantinaya giren müşterilerimiz oluyordu. Nebim V3 Online Taksit Tahsilat sistemiyle bizler müşterilerimize kredi kartı veya havale yöntemi ile evlerinden çıkmadan ödemelerini gönderip taksitlerini ödemelerini sağladık. Bu da bizim için çok kıymetli oldu. Pandemi sürecinde bize inanılmaz destek verdiğini düşünüyorum.”

Demo Talebi

Nebim yazılımları hakkında daha fazla bilgi almak için demo talebinde bulunun.

Demo Talebinde Bulunun

Paylaş

Facebook Twitter Google Pinterest Whatsapp Email