MÜŞTERİ GİRİŞİ DEMO TALEBİ

Nebim V3 ERP ile İş Süreçlerimizi Yerel Gereksinimlere Uygun Bir Şekilde Yönetiyoruz

2014 yılında Katar’da kurulan ve önde gelen Türk markalarının master franschise’lığı ve temsilciliği ile Katar perakende pazarında önemli bir rol oynayan Brand Center Group Nebim V3 ERP’yi tercih etti.

Brand Center Group Genel Müdür Yardımcısı Hüseyin Cahid Usta, Nebim V3 ERP’yi tercih etme sebeplerini ve proje deneyimlerini paylaştı.

Firmanızdan kısaca bahsederek başarı hikayenizi bizimle paylaşır mısınız?

“Firmamız Katar merkezli bir firma olup 2014 yılında kurulmuştur. İlk etapta mobilya perakendeciliği ve mobilyada projeli işler alanında faaliyet gösterdik. Daha sonra 2018 yılında tekstil perakendeciliği alanına da girdik. Şu anda Katar’da Nebim V3 kullandığımız 16 mağazamız var. Bunlardan bir tanesi mobilya, bir tanesi ayakkabı diğer 14 mağazamız da tekstil perakendeciliği üzerine faaliyet gösteriyor. Firmamız Katar’da büyük Türk markalarından FLO, DeFacto, Mavi, Colin’s gibi markaların master franchise’ı. Bunların yanı sıra Setrms, Civil Bebe, Zeyland gibi firmaların da temsilciliğini yapıyoruz. Bunların münhasır mağazalarını işletiyoruz. Bir tane de Türk Fashion Center adını verdiğimiz department store mağazamız var. Burada da farklı markalardan, erkek giyimden, çocuk giyimden, bayan giyime kadar tüm alanlarda ürünlerimiz bulunmakta.  Firmamızda 130 çalışanımız var. Türkiye’de de bir ofisimiz var.”

Nebim ile tanışma sürecinizden ve Nebim’ i tercih etme sebeplerinizden bahsedebilir misiniz?

“Firmamızın 2018 yılı öncesinde tekstil perakendeciliği konusunda özellikle yönetim kademesi olarak çok bir tecrübesi yoktu. Fakat Katar dikey bir pazar olmadığı için nüfus yoğunluğundan dolayı firmaların örgütlenme şekli yatay oluyor ve grup firmalarının her alanda bir faaliyeti oluyor. Biz de değişik alanlar arayışına girdik. Çünkü mobilyada çok fazla derinleşemiyorsunuz, pazar derinliği çok fazla yok. Bu arayış içerişinde tabi ki bir ERP programı altyapısı olmadan tekstil işini yönetmek çok mümkün olmadığı için bir arayışa girdik. Bunu Katar’dan mı sağlayalım, Suudi Arabistan’dan mı alalım, başka bir ülkenin programını mı kullanalım diye bakarken tabi ki ülkenin kültürüne ve iş yapış şekline de uyması gerekiyordu. Bu süreçte tedarikçiler ile yaptığımız görüşmelerde, neredeyse tüm tekstil tedarikçilerimizin Nebim V3 ERP kullandığına şahit olduk. Tedarikçi firmalarımız da entegrasyon konusunda daha rahat hareket ederiz, size daha iyi servis veririz diyerek bu programı tavsiye ettiler. Bizim firmamız bünyesinde istihdam ettiğimiz orta kademe yöneticilerimiz de daha önce edindikleri tekstil tecrübelerinden hareketle kesinlikle Nebim ile çalışmamız gerektiğini, en rahat kullanabileceğimiz programın bu olacağı şeklinde tavsiyede bulununca ortak karar ile Nebim ile tanışmış olduk. Şu ana kadar da hizmetlerinizden memnunuz.”

Nebim V3 ile hangi iş süreçlerinizde daha verimli bir işleyiş sağladınız?

“Nebim Türkiye’de çok başarılı bir firma. Yani tüm büyük tekstilcilerin neredeyse tamamı Nebim V3 kullanıyor. Tabi bizim aklımızda ilk etapta acaba bu program Katar’daki süreçlere uyum sağlayabilecek mi, servis konusunda yeterli desteği alabilecek miyiz gibi sorular vardı. Örneğin; bizim faturalarımız Arapça ve İngilizce olarak çift dillidir. Yani bu tip küçük de olsa adaptasyonlarda acaba sıkıntı çekilir mi diye tereddüt ettik. Fakat daha sonrasında Nebim’ in bize sağlamış olduğu gerek danışmanların teknik bilgisi, gerek ne zaman arasak bize hemen dönüş yapmaları neticesinde bu küçük adaptasyonları hızlı bir şekilde sağlamış olduk. En başta bizi rahatlatan ve en çok verimli olarak kullandığımız veya verimliliği hissettiğimiz nokta bu oldu. İkinci nokta da Nebim kendini tekstil perakendeciliğinde ispatlayan bir firma olduğu için, tüm KPI’ ları rahatlıkla analiz etmek, tüm raporları almak, stok yönetimini çok başarılı bir şekilde yönetmek, ürün raf ömürlerini hesaplamak gibi süreçlerde çok ciddi verimlilik sağlamış olduk.  Çalışan personellerin performanslarının ölçümüne kadar raporlamalar yapabiliyoruz. Bu anlamda Nebim V3 bizi gerçekten ileriye götürdü diyebilirim.”

Nebim ile iş birliğiniz kapsamında gelecek planlarınızdan bahsedebilir misiniz?

“Katar’da yatırım konusunda daha derin daha da fazla mağazaya ulaşmayı hedefliyoruz. Bu işin en başından beri özellikle saydığım tüm markalarla da en az üçer ve dörder mağaza şeklinde Katar pazarında yayılmayı hedefliyoruz. Daha yolun başındayız açıkçası. Bizim işin sonunda tekstil konusunda Katar’da varmayı düşündüğümüz istasyon sayısı 30-35 civarı. Dolayısı ile tabi ki bunların devamında da Nebim ile aynı şekilde devam ederek firmamızın gelecek yatırım projeksiyonu doğrultusunda civardaki uygun ülkelere yine aynı sistem ile girme politikasını güdüyoruz. Dediğim gibi Nebim’ de bu süreci bize verimli bir şekilde yönetme imkânı sağladığı için Türkiye’de çok rahat herhangi bir istasyonumda ne kadar ürün satılmış, hangi modelden hangi ebatta ürün satılabiliyor, bunun rengi nedir diye çok ince bir araştırma yapabiliyorum. Tabi ki bu durum siparişlerimi verirken, ürünlerimi, sevkiyatlarımı yönetirken çok kolaylık sağlıyor. Bu kolaylığı da kullanarak Katar’daki süreç tamamlandıktan sonra civar ülkelere de rahatlıkla yayılabileceğimizi düşünüyoruz.”

Demo Talebi

Nebim yazılımları hakkında daha fazla bilgi almak için demo talebinde bulunun.

Demo Talebinde Bulunun

Paylaş

Facebook Twitter Google Pinterest Whatsapp Email