MÜŞTERİ GİRİŞİ DEMO TALEBİ

İlvi: Nebim V3 İş Zekâsı ile Tüm Analizlerimizi İstediğimiz Cihazdan ve Yerden Platform Bağımsız Gerçekleştirebiliyoruz

2014 yılından buyana faaliyet gösteren, hazır giyim sektörünün önemli markalarından olan İlvi Nebim V3 ile yeni projeler geliştirmeye devam ediyor. İlvi Bilgi Teknolojileri ve İş Geliştirme Müdürü Ener Orak Nebim V3 İş Zekâsı projesi hakkında görüşlerini paylaştı.

İlvi Ayakkabıyı kısaca tanıtır mısınız?

“İlvi Ayakkabı henüz 6 yaşını doldurmuş fakat sektörde koleksiyonları ile, uygulamaları ile, yöntemleri ile takip edilen bir firma. Dört mağazası, toptan ve online satış kanalları ile tüm dünyadaki müşterilerine hizmet veriyor.”

Nebim V3 İş Zekâsı projesinin uyarlama sürecinden biraz bahseder misiniz? Ne gibi zorluklarla karşılaştınız ve bu zorlukları nasıl aştınız?

“Bizim verimiz aslında düzenli bir veriydi. Datamız, ürün özellikleri, hiyerarşi yapısı, maliyet merkezi gibi kurgularımız öncesinde hazırlanmıştı. Dolayısı ile hazır Dashboard’lara uyum sağlarken çok fazla vakit harcamadık. Sunuculardan kaynaklı performans artırma ihtiyacı gerekti ve artış yapmamız yarar sağladı diyebilirim. Çok fazla bir zorlukla karşılaşmadık. Projeyi hızlı bir şekilde canlıya aldık.” 

İlvi Ayakkabı Nebim V3 İş Zekâsı Uygulaması ile ne gibi faydalar sağladı?

“İlvi Ayakkabı olarak biz ham verinin önemini biliyoruz. Tüm departmanlarımızda veri girişini teşvik ediyoruz. Verinin işlenmesinin bizi doğru sonuçlara götüreceğini inanıyoruz. Bu noktada İş Zekâsı ile doğru analizler gerçekleştirebiliyoruz. Nebim V3 İş Zekâsı bize hazır Dashboard’lar ile yıllardır birikmiş know-howları hızlı bir şekilde süreçlerimize uyarlamamızı olanak sağladı. Bu noktada uzun vakitler alan raporlarımızı çok hızlı bir şekilde kişinin kendi raporlarını ve filtrelerini oluşturabileceği, cep telefonu, mobil, tabletler, bilgisayarlar yani internete bağlanan tüm cihazlar üzerinden ulaşabilecek şekilde alabilir ve kullanabilir hale geldik. Raporlama ihtiyaçlarımızın neredeyse tümünü Nebim V3 İş Zekâsı uygulaması ile karşılıyoruz. Ciddi de bir hızlanma ve aynı oranda raporlamalara harcadığımız zamandan ciddi bir tasarruf sağlıyoruz. Hazır Dashboard’lar sayesinde canlı raporlarımızı, perakende satış raporlarımızı, satın alma raporlarımızı anlık olarak alabiliyoruz. Örneğin; iade sebeplerini analiz edebiliyoruz.  İade sebeplerini, iadeyi alan satış danışmanlarını, ürünü üreten üreticiyi ve mağazanın bulunduğu lokasyon detayını kolaylıkla görebiliyor ve değerlendirebiliyoruz. Doğru tedarikçi ile çalıştığımızı anlayabiliyoruz. Ya da ürün grubunun tamamı ile alakalı bir yorum yapabiliyoruz. Sadece bir rapordan bahsediyorum. Canlı satış raporlarını anlık olarak görebiliyoruz. Yine istenilen her an internete bağlanan cihazlar aracılığı ile istenilen filtreler oluşturulduğu takdirde raporlara erişim her noktadan, her cihazdan ve platformdan sağlanabiliyor. Neredeyse raporlama organizasyonumuzun tamamı Nebim V3 İş Zekâsı üzerinden istediğimiz cihazdan ve istediğimiz yerden platform bağımsız olarak sağlanabiliyor.”

Bu raporları hangi departmanlar alıyor ve ne gibi faydalar sağlanıyor?

“Muhasebe birimlerimizde, ürün yönetiminde ve mağazalarımızda kullanıyoruz. Mağazalarımızda mağaza müdürlerinin kullanımına sunduk mağaza müdürleri kendi personellerinin hedeflerini, satışlarını, iadelerini, mağazalarının dönüşüm oranlarını yani satışa dönen ziyaretçileri bu vesile ile takip edebiliyorlar ve bu sayede ciddi verim sağlıyoruz. Aynı zamanda mağaza sorumlularının, mağaza müdürlerinin sürekli bundan haberdar olmasını sağlamamız gerekmiyor. Bununla alakalı da onlara aslında sorumluluk yüklemiş oluyoruz. Çünkü biz bunu yönetim raporlarında zaten takip ediyorken, onların da kullanımına sunarak bu noktada ciddi bir verim artışı sağlamış olduk.”

Yönetime sunduğunuz ne tip raporlar var onları da paylaşabilir misiniz?

“Yöneticilerimiz, kendi platformlarından, cep telefonlarından, tabletlerinden tüm raporlara internetin olduğu her yerden erişim sağlayabiliyorlar. Ürün bazında, tedarikçi bazında satışları inceliyorlar. Geçen seneler ile karşılaştırıyorlar ve karlılık analizi yapıyorlar. Hızlı ve anlaşılır sonuçlar elde edebiliyoruz.”

Demo Talebi

Nebim yazılımları hakkında daha fazla bilgi almak için demo talebinde bulunun.

Demo Talebinde Bulunun

Paylaş

Facebook Twitter Google Pinterest Whatsapp Email