MÜŞTERİ GİRİŞİ DEMO TALEBİ

Necatibey: Nebim V3 ile İş Süreçlerimizde Kontrol ve Verim Sağladık

Telekomünikasyon alanında faaliyet gösteren NECATİBEY, iş süreçlerini Nebim V3 ERP ile yönetiyor. NECATİBEY Muhasebe Müdürü Hamza Çakmak, Nebim V3 hakkındaki görüşlerini paylaştı.

Firmanızı kısaca tanıtır mısınız?

“Firmamız 1984 yılından beri telekomünikasyon alanında hizmet vermektedir. 1996 yılında Turkcell ile iş ortaklığı yapmaya başlamıştır. O tarihten bu yana Turkcell ile beraber çalışmaya devam etmektedir. 1996 yılında perakendeci olarak hizmet vermeye başladık. 2008 yılında Turkcell dağıtım merkezi olarak hizmet vermeye başladık. 2016 yılında da kurumsal çözüm merkezi firmamızı devreye aldık. Üç kanalda Turkcell ile beraber iş ortaklığımız devam etmektedir. Sorumluluk alanımız olan Hatay, Osmaniye, Adana, Mersin, Antalya, Isparta ve Burdur illerine toptan ve perakende tarafta hizmet vermekteyiz. Türkiye çapında 15 perakende mağaza, toptan tarafında 4 adet ofisimiz, kurumsalda da 3 adet ofisimiz bulunmaktadır.“   

Nebim V3 ile süreci nasıl yönetiyorsunuz, işleyişi anlatabilir misiniz?

“Aslında bizim ihtiyaç noktamız perakende noktasıydı. Toptan ve kurumsal tarafta özel yazdırdığımız ERP’miz vardı ve kullanıyorduk. Perakende tarafta mevcut ERP biraz yetersiz geldi. Böyle bir arayışa girdik ve Nebim ile tanıştık. Tüm perakende kanalının Nebim V3’e geçişini sağladık. Perakende tarafında Nebim V3 POS çok kullanışlı ve güzel bir çözüm. Kullanmaya devam ediyoruz ve memnunuz. Kullandığımız bütün yazılımlarımızın yerine Nebim V3’ü koyduk.”  

Bu projeyi fiili kullanıma alırken yaşadığınız deneyimlere göre önerilerinizi paylaşır mısınız?

“Perakende, toptan ve kurumsal tarafta farklı dinamikler var tabi. Hepsi için ortak fayda olarak söyleyebileceğim şey ise Nebim V3’ün çok esnek olması. Çok esnek hareket edebiliyor ve hemen ihtiyaca göre yapılandırılabiliyor. Geçiş süreçleri ister istemez zorlu oluyor. Planımızı ve programımızı yaptık ve çok emek harcadık. Şu anda ise memnunuz.”

Uygulamanın sağladığı en önemli faydalar nelerdir?

“Fatura kesildiği anda tam entegre olduğu için faturanın cari hesaba tahakkuk etmesinden muhasebeleşme sürecine kadar tüm işlemleri bitirmiş oluyoruz. Ayrıca bir muhasebecinin gelip faturaları alıp işleme ve kayda almasına gerek yok. Bunun yanı sıra banka tarafında Nebim V3 BulutTahsilat Entegrasyonuyla bankaya gelen ödemenin otomatik cari hesaba ve muhasebeye akması de bize büyük kolaylık sağlıyor. Dolayısı ile satış yapılıyor, tahsilat geliyor, e-Mutabakat uygulaması ile mutabakatlar yapılıp ay sonunda e-Defteri mühürleyip beratları da gönderiyoruz. Bu süreci çok kısa bir sürede bitiyoruz. Bayilerimize verdiğimiz konsinye ürünlerin takibini çok kolay yapabiliyoruz. Bu konsinye verdiğimiz ürünlerin rafta bekleme durumlarını, nihai müşteriye satışı yapılanları, rafta bekleyenlerin belirli bir sırada iade alınması gibi süreçleri kolaylıkla yönetebiliyoruz. Bunlarla ilgili de Nebim’in belirlenen raporları otomatik olarak belirlediğimiz zamanlarda mail atmasıyla bilgi akışı doğru bir şekilde yönetebiliyoruz.“   

Nebim V3 ERP’yi keşfetmek için tıklayın>>

Demo Talebi

Nebim yazılımları hakkında daha fazla bilgi almak için demo talebinde bulunun.

Demo Talebinde Bulunun

Paylaş

Facebook Twitter Google Pinterest Whatsapp Email