MÜŞTERİ GİRİŞİ DEMO TALEBİ

Olgarlar

Olgarlar Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Orkun Olgar:

Hızlı ve sonuç odaklı raporlar alabilme hedefimize Nebim V3 ERP sayesinde ulaştık.

Olgarlar olarak hızla büyüyen ve gelişen yapımıza doğru orantılı bir şekilde ERP programına geçmemiz gerekti. Bu noktada hızlı ve sonuç odaklı raporlar öncelikli ihtiyacımızdı. Bu ihtiyacımıza cevap verebildiğini gördüğümüz Nebim V3 ERP’yi tercih ettik. Nebim V3 ile birlikte öncesinde yapamadığımız bir çok esnekliğe entegre bir yapıda kavuşmuş olduk. Bu anlamda Nebim V3’ün katkılarını maddeler halinde sıralarsak; Nebim V3 POS’da mağazalarımızda birden çok kampanyayı aynı anda uygulayabilmeye başladık.

Dünyanın lider spor markaları arasında yer alan SPX’in kuruluş hikayesinden bahseder misiniz?

1989 yılında kurulan SPX, o günlerde Sport Point ismi ile faaliyet göstermeye başladı. Amaç sadece takım sporlarına yoğunlaşmış spor mağazacılığından, farklı bir perakende kültürü geliştirmek ve özellikle kış sporları ve raket sporlarında uzmanlaşmaktı. Spor sevgisi ile açılan bu ilk mağaza ileride sadece Türkiye’nin değil dünyanın örnek gösterdiği uzmanlık mağazaları zinciri olacaktı. Yıllar geçtikçe Sport Point kendini geliştirmeye, yeni ürünler eklemeye ve takım sporlarını bünyesinden tamamen çıkarmaya başladı. İşte bu yıllarda isminin sonuna Extreme kelimesini ekledi ve Sport Point Extreme logosunu taşımaya başladı. Artık amaç belliydi ; sadece ekstreme ve alternatif sporlarda uzmanlaşmak.

Yeni mağazalar açılmaya başladı, 1994 yılında Akatlar açıldı ve bu mağaza Akmerkez’in açılması ile kısa sürede AVM içine taşındı. Yıllar içerisinde SPX yeni mağazalar ile büyümeye devam etti. Bu 25 yıl zarfında bir çok yeniliği Türkiye pazarına sundu. 1997 yılında Bağdat caddesi ve Kızıltoprak da açılan SPX mağazaları, Rossignol International tarafından Avrupa’nın en iyi kış uzmanlık mağazası seçildi ve resimleri tüm Avrupa kayak sektörüne örnek olması amacı ile dağıtıldı.

Nebim ile tanışmanız nasıl gerçekleşti?

2003 yılında artık düzenli ve sistemli bir yapıya geçmek istememizle birlikte program arayışımız başladı. Bu süreçte en iyiyi aramakta idik. Özellikle mağazacılık tarafında ciddi sektör tecrübesi olan Nebim ile yollarımız kesişti. Grup olarak 2003 yılından itibaren Nebim Winner kullanıcısıyız. Nebim ile olan iş birliğimizi büyümemiz ile de doğru orantılı olarak bir üst versiyon olan Nebim V3 ERP’ye taşıdık. ERP projelerinde şirket alt yapısını bilen doğru bir kadro ile çalışmak önemlidir. Bu anlamda Nebim ile çalışmanın avantajlarını hem geçiş sürecinde hem de uygulama sürecinde yaşadık. Diğer grup firmalarımızı da önümüzdeki dönemlerde Nebim V3’e taşımayı hedefliyoruz.

Nebim V3 ERP’yi tercih etme nedenleriniz ve Nebim V3 ERP’nin iş süreçlerinize olan katkılarından bahseder misiniz?

Bir önceki soruda da bahsetmiş olduğum gibi Olgarlar olarak hızla büyüyen ve gelişen yapımıza doğru orantılı bir şekilde ERP programına geçmemiz gerekti. Bu noktada hızlı ve sonuç odaklı raporlar öncelikli ihtiyacımızdı. Bu ihtiyacımıza cevap verebildiğini gördüğümüz Nebim V3 ERP’yi tercih ettik. Nebim V3 ile birlikte öncesinde yapamadığımız bir çok esnekliğe entegre bir yapıda kavuşmuş olduk. Bu anlamda Nebim V3’ün katkılarını maddeler halinde sıralarsak;
Nebim V3 POS’da mağazalarımızda birden çok kampanyayı aynı anda uygulayabilmeye başladık. Ürün yönetimindeki geliştirmeler sayesinde, renk kodu ve size yapısının sınırsız tanımlanabilmesi ve birçok ek özellik ile rapoarlarda istediğimiz detaylara ulaşabilir hale geldik. İthalat ve ihracat dosya takiplerine bağlı hareketler kolaylıkla takip edebilir ve özellikle ithalat masraflarını ilgili dosyaya otomatik yedirerek maliye düzenlemelerini daha kolay yapabilir hale geldik. Banka modülü sayesinde bankalarla olan iş düreçlerimizi sistem üzerinde daha verimli takip edebilir hale geldik. Nebim V3’ün İş ortağı yapısı sayesinde bayi ve franchiselarımızı aynı sistem üzerinde daha kolay yönetebilir hale geldik.

Firma olarak gelecek planlarınız nelerdir?

Önümüzde ki 3 yıllık stratejik planımıza göre mağazacılık tarafında hızlı bir büyüme planımız bulunmaktadır. SPX, Quiksilver, ve Vault mağazalarımızı bir çok nokta da görüyor olacaksınız.

Demo Talebi

Nebim yazılımları hakkında daha fazla bilgi almak için demo talebinde bulunun.

Demo Talebinde Bulunun

Paylaş

Facebook Twitter Google Pinterest Whatsapp Email