MÜŞTERİ GİRİŞİ DEMO TALEBİ

Özcan Aydınlatma

Özcan Aydınlatma Genel Müdürü, Sibel Demir:

Nebim V3 sayesinde iş süreçlerimizde hata payımız azaldı ve iş akışımız hızlandı.

Aydınlatma sektöründe yerli üretim yapan ve 33 farklı ülkeye ihracat yapan sektöründe öncü Özcan Aydınlatma Genel Müdürü Sibel Demir, mağazalardan, ofislere, hastane aydınlatmasından ev aydınlatmasına kadar her türlü iç mekana uygulanabilecek ürün gruplarından, Özcan Aydınlatma hizmet ve müşteri memnuniyet politikalarından ve Nebim V3 ile firmalarında kazandıkları dinamizmden ve yeniliklerden bahsetti. Öncü oldukları Aydınlatma sektörü ve markaları için 2011 değerlendirmesi yapan ve 2012 hedeflerine değinen Demir, Nebim’in yeni ERP çözümü Nebim V3’ü tercih etme nedenlerinden, geçiş ve adaptasyon süreçlerindeki yoğun eğitim programlarından da bahsetti.

Özcan Aydınlatma ürün grubundan bahseder misiniz? İmalat ve ihracat faaliyetlerinizden bahseder misiniz?

Aydınlatma sektöründe yerli üretim yapan firmalardan biriyiz. 33 farklı ülkeye ihracatımız var. Ürün gamımızda iç mekan odaklı aydınlatma ürünleri bulunuyor. Mağazalardan ofislere, hastane aydınlatmasından ev aydınlatmasına kadar, akla gelebilecek her türlü iç mekana uygulanabilecek çok geniş bir ürün portföyüne sahibiz. Pano aydınlatma aplikleri, tekli sarkıt grupları, LED teknolojili aplik ve avize grupları, elinizin hareketini algılayarak kademeli ışık geçişi yapan masa lambaları, klasik avizeler, armatürler, enerji tasarrufu sağlayan spot ve aplikler, sensörlü armatürler, çocuk odası avize ve masa lambaları, dimerli aplikler, kumanda teknolojisi ile donatılmış modern avize grupları gibi çok geniş bir yelpazemiz var. Yani hem estetik hem de sağlam ve fonksiyonel ürünlere sahibiz.

Satış sonrası hizmet ve müşteri memnuniyeti politikalarınızdan bahseder misiniz?

Tüketicilerin markalı ve mutlaka arkasında teknik servis ağı olan markaları tercih etmesi gerektiği bilincini savunan bir firma olarak, bizi 25 yıldır zirvede tutan büyük etkenlerden biri de tüketicilerin ürünü satın aldıktan sonra da hizmet almaya devam edebilmesidir. Satış sonrası hizmette kurumsallaşmış firmalar gibi garanti kapsamı süresince kesintisiz hizmet anlayışıyla ürünlerimizin arkasında duruyoruz.

2011 yılı Özcan Aydınlatma için nasıl geçti, 2012’deki hedefleriniz nelerdir?

2011 yılı bizim için yine oldukça yoğun ve güzel geçti. Yurt içindeki ve yurt dışındaki müşteri ağımız oldukça genişledi. 2012 yılında yurt içi ve yurt dışı pazarda yüzde 25 oranında büyüme hedefliyoruz.

Türkiye’de aydınlatma sektörü büyüklüğünü ve rekabet koşullarını değerlendirir misiniz?

Türk aydınlatma sektöründe yurt içi ve yurt dışı pazarda yüksek kalite standartlarına uygun üretim yapan firma sayısı gün geçtikçe artıyor. İnşaat sektöründeki büyüme ve yenilikler, dekorasyon sektörünün her geçen gün gelişmesini sağlıyor. Aydınlatma sektörü de buna paralel olarak bu büyümeden payını alıyor. Aydınlatma sektörü dekorasyonda vazgeçilmez bir unsur haline gelmiştir. Günümüzde ithalat yapan firmaların sayısı gittikçe artmaktadır. Bu da yoğun bir rekabeti beraberinde getiriyor. Bu rekabet fiyatlarda düşüşe sebep olurken, tüketici lehine rekabeti arttırıyor.

Nebim Gold Çözüm Ortağı Turkuaz Genel Koordinatörü Ali Öztürk

Nebim ile olan işbirliğinizden bahseder misiniz? Şu anda mağazanızda/ mağazalarınızda Nebim yazılımlarının hangi ürün ve sürümünü kullanıyorsunuz? En etkin kullanım alanı hangi iş sürecinizde gerçekleşiyor?

Şu an üretim sahamızda, yönetim ofisimizde ve mağazalarımızda Nebim yazılımın V3 sürümünü kullanıyoruz. Gerek el terminal cihazlarıyla sipariş alma sürecinde zaman kazandırması, gerek sevkiyat sürecinde hata payını azaltması bakımından iş akışımızı hızlandırdığını söyleyebiliriz.

Nebim yazılımlarının etkin kullanımı ile ilgili olarak almakta olduğunuz eğitimlerden ve destek hizmetlerinden bahseder misiniz?

Nebim V3 yazılımına ilk geçiş döneminde yoğun bir eğitim programı süreci geçirdik. Programın işleyiş mantığını kavradıktan sonra zaman içersinde edindiğimiz teorik bilgileri pratikte uygulama aşamasına geçtik. Uygulama aşamasında karşılaştığımız problemleri gerek yazılım ekibine ileterek, gerek haftada bir gün bire bir görüşmeler gerçekleştirerek destek almaya devam ediyoruz. Bu anlamda Nebim Gold Çözüm Ortağı Turkuaz’ın çözüm odaklı yaklaşımı sayesinde problemleri hızla çözebiliyoruz.

Demo Talebi

Nebim yazılımları hakkında daha fazla bilgi almak için demo talebinde bulunun.

Demo Talebinde Bulunun

Paylaş

Facebook Twitter Google Pinterest Whatsapp Email